1492-WG10S
Allen-Bradley
Terminal Block, Screw Connection, Space Saver, Single Circuit, Grounding, 8 x 48 x 41mm (0.31 x 1.89 x 1.61 in), 1 Pole, Green/Yellow, Pkg. Qty. of 10, WIRE RANGE (Rated Cross Section) û UR, #22à8 AWG, CSA, #22à8 AWG, IEC, 10 mm▓
  • 12-month warranty
  • Express, worldwide shipping available
  • Worldwide shipping
  • No hassle returns policy
  • Secure payments
  • Foxmere is a Google 5-star company
  • Google 5-star company
Part Details
Manufacturer
Allen-Bradley
Part Number
1492-WG10S
Description