1492-WG16S
Allen-Bradley
Terminal Block, Screw Connection, Space Saver, Single Circuit, Grounding, 13 x 54.3 x 41mm (0.51 x 2.14 x 1.6 in), 1 Pole, Green/Yellow, Pkg. Qty. of 25, WIRE RANGE (Rated Cross Section) û UR, #14à4 AWG, CSA, #14à4 AWG, IEC, 2.5...16 mm▓
  • 12-month warranty
  • Express, worldwide shipping available
  • Worldwide shipping
  • No hassle returns policy
  • Secure payments
  • Foxmere is a Google 5-star company
  • Google 5-star company
Part Details
Manufacturer
Allen-Bradley
Part Number
1492-WG16S
Description